לפני 3 חודשים פגע נהג מכונית בטנש בלטה, תושבת קריית מלאכי בחודשי היריון ראשונים, במהלך הפגנה. הדריסה תועדה במצלמות, טנש פונתה לבית החולים עם חבלות ושבר ביד, כשהיא חוששת לעובר: "אני מקווה שאלד בשלום ולא יהיו בעיות עם הילד". עכשיו היא יוצאת למאבק בעקבות החלטת המשטרה לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור

עזרי עמרם | חדשות 2 | פורסם 12/03/15 14:02 

טנש בלטה, אם לחמישה ילדים בחודש השביעי להיריונה, נדהמה לגלות כי המשטרה החליטה לסגור את התיק נגד נהג שדרס ופצע אותה במהלך הפגנה. הסיבה: חוסר עניין לציבור.

לפני שלושה חודשים השתתפה בלטה, תושבת קריית מלאכי בת 44, בהפגנת מחאה נגד אלימות משטרה כלפי בני העדה האתיופית בעיר. במהלך האירוע נהג שחצה את ההמון פגע בה והמשיך בנסיעתו.

"הוא פשוט נסע לתוך הקהל וברח. דברים כאלה רואים רק בסרטים", היא משחזרת בשיחה עם חדשות 2 Online. "יש כאלה שהצליחו לרוץ ולברוח ממנו, אבל לי לא היה סיכוי בגלל ההיריון. עפתי אחורה והתרסקתי על הרצפה. לא יכול להיות שהוא לא שם לב, היו שם צעקות והתחילו לרוץ אחריו אבל הוא נמלט".

"לא ידעתי אם העובר נפגע או לא"

בעקבות האירוע הובהלה בלטה לחדר המיון כשהיא סובלת מחבלות ומשבר ביד. היא נשלחה לבדיקות מקיפות על מנת לשלול נזק שייתכן ונגרם לעובר כתוצאה מהפגיעה. "פחדתי מאוד על ההיריון", היא מספרת. "לא ידעתי אם העובר נפגע או לא. עד עכשיו אני לא בטוחה שהכול יהיה בסדר, יש לי חבלות בכל הגוף, אני מקווה שאלד בשלום ולא יהיו בעיות עם הילד".

בעקבות תלונתה עצרה תחנת קריית מלאכי את הנהג, שסיפר כי לא הבחין במתלוננת. לדבריו, הוא עבר עם מכוניתו בין המוני המפגינים כשאלה דפקו על כלי הרכב. בתום החקירה הועבר התיק לאגף התנועה הארצי, שם החליטו לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור.

עם קבלת ההחלטה פנתה עו"ד צחית עופר ממשרד "הורוביץ-עופר", שמייצגת את בלטה, ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבחון את סגירת התיק. "לא ייתכן שתיק תאונת דרכים עם נפגעים ייסגר מחוסר עניין לציבור", מוחה עו"ד עופר. "התרחש אירוע חמור במהלכו מכונית עוברת באמצע הפגנה ברישיון, אף אחד לא מונע ממנו לעבור שם? אף אחד לא מונע ממנו לפגוע במפגינים?"

גורמים במשטרה מציינים כי אומנם מדובר בהפגנה ברישיון, אך לא היה בסמכותם של המוחים לרדת לכביש ולחסמו, דבר שייתכן והיה מונע את הפגיעה במפגינה.

מאגף התנועה הארצי נמסר בתגובה: "במשטרת ישראל נפתחים מדי שנה אלפי תיקי חקירה, ביניהם תיקי תאונות דרכים. נוכח עובדה זו, הקנה המחוקק למשטרת ישראל את הסמכות לסגור תיקים גם מעילה של היעדר עניין".