מתאגרף ישראלי שהתעוור יפוצה במיליון ש'

איגוד האגרוף וגורמים נוספים היו ממוקדים בשאיפה להביא את הספורטאי לאולימפיאדה. על הדרך הם לא דאגו לטיפול הראוי בפציעה קשה שעבר.

השופטת דיאנה סלע קבעה כי שורת הנתבעים בהליך היו חדורי מטרה – והיא העפלתו של המתאגרף לאולימפיאדה – ולכן הוא לא זכה לטיפול שלו הזדקק.

הצעיר החל להתאגרף באיגוד "כפפות עכו" ב-2001 בהיותו בן 13 ושנתיים לאחר מכן התקבל לאיגוד האגרוף הישראלי. אף שסבל מקוצר ראייה חמור, נתון זה לא זכה להתייחסות האיגוד במהלך השנים. הוא השתתף בתחרויות רבות בארץ ובחו"ל וזכה להצלחה. בתביעה סיפר שב-2010 השתתף בתחרות בטורקיה שבמהלכה נחבל בפניו ובעינו הימנית, פציעה שהובילה בסופו של דבר לאיבוד הראייה בעין זו. לאחר שחזר מהתחרות פנה לטיפול רפואי ובבית החולים שיבא הומלץ לו על ניתוח דחוף.

התובע הוסיף שכשחזר לבית החולים שיבא התברר שכבר לא ניתן להציל את העין. לטענתו, הנתבעים התרשלו כלפיו כשלא עמדו בנהלי איגוד האגרוף הבינלאומי, רשמו מידע כוזב בבדיקות רפואיות ונמנעו מלטפל בו לאחר הפציעה.

על סמך חוות דעת של מומחה מטעם בית המשפט קבעה השופטת שהחבטות שספג בתחרות בטורקיה, בשילוב עם קוצר הראייה, הביאו להיפרדות הרשתית ולאיבוד הראייה בעין. לדבריה, משהיה התובע מועד לפורענות - אסור היה לאפשר לו להתאגרף בכלל.

לכתבה מאת עו"ד רויטל הורוביץ בנושא פסיקה זו שפורסמה ב-Ynet

פס"ד של ביה"מ המחוזי בחיפה מיום 10.4.18 בתיק אזרחי 4409-02-14

health, health, medicine, medical, pulse