משרד עורכי דין הורוביץ-עופר הינו בעל ניסיון רב בהשגת רף הפיצויים הגבוה ביותר בתביעות רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה, כולל תחומי רשלנות רפואית בהריון ולידה, רשלנות רפואית ברפואת נשים,  רשלנות רפואית בניתוחים כירורגיים, רשלנות רפואית באונקולוגיה, רשלנות רפואית באורטופדיה, רשלנות רפואית בקרדיולוגיה. במקרים רבים פועל המשרד מול משרד הבריאות בהליך הגשת הקובלנה.

רשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי בשלבים שונים של הטיפול החל משלב ההתייחסות לתלונות החולה ואבחון מצבו הרפואי, דרך הצעת אפשרויות טיפול, הפניות לביצוע בדיקות עזר ופענוח תוצאות בדיקות, ועד לאישפוזים וניתוחים:
  • קיימים מקרים שבהם האבחון שגוי, בשל חוסר זהירות או חוסר מיומנות, ובמקרים אלו משתקללת עילת תביעה ברשלנות רפואית.

    גם איחור באבחון או אבחון לקוי יכולים להיחשב כרשלנות רפואית. איבחון נכון ובזמן הינו חיוני וחשוב במיוחד לסיכויי החלמה ושיקום, במיוחד במקרים של מחלות קשות. ברוב המקרים מחלה קשה או גידול ממאיר שמתגלה בשלב מוקדם מעלה משמעותית את סיכויי ההחלמה.

    מאחר וחלק בלתי נפרד מעוולת הרשלנות הינו הנזק, השאלה שנשאלת הינה מהו הנזק שגרם האיחור באיבחון. אם ממילא לא היה אפשרי לשנות דבר גם אם היו מאבחנים נכונה בשלב שבו טעו באיבחון (לדוגמה, הגידול הממאיר כבר היה בשלב 4), לא ניתן להוכיח קשר סיבתי לנזק.
     
  • הרשלנות הרפואית יכולה לבוא לידי ביטוי גם בשלב ההסברים על אודות מהות הפעולה הרפואית, סיכוניה, סיכוייה, אופציות טיפול חלופיות, סיכוניהן וסיכוייהם - הכל באופן שאם יוכח כי הנפגע לא היה נותן הסכמתו לביצוע הפעולה לו היו פורסים בפניו מלוא המידע האמור לעיל ובכך היה נמנע הנזק, זכאי הנפגע לפיצוי.
לא כל כשלון טיפולי נחשב לרשלנות רפואית, ועל כן יש לבחון כל מקרה לגופו. המבחן שבתי המשפט מפעילים הינו מבחן "הרופא הסביר", כאשר על תובע ברשלנות רפואית להוכיח כי הרופא לא נהג כפי שרופא סביר, זהיר ומיומן היה פועל בנסיבות העניין.

תביעות רשלנות רפואית

חוות דעת מומחים

משרדנו עומד בקשרי עבודה שוטפים עם מיטב המומחים הרפואיים בארץ ובחו"ל על מנת שבמקרה המתאים תוגש תביעה משפטית המגובה בחוות דעת רופא מומחה כנדרש בחוק.

בהתאם לחוק, נפגע המגיש תביעה בעילת רשלנות רפואית צריך לצרף לכתב התביעה חוות דעת רופא מומחה הקובעת ומפרטת איך התרשל הרופא או המרכז הרפואי הנתבע. קיימת חשיבות רבה בפנייה למומחה הרפואי המתאים ובהעברת מלוא החומר הרפואי הרלבנטי על מנת שתוגש חוות דעת מבוססת ומשכנעת.

נוסף על חוות דעת הקובעת רשלנות רפואית, יש להגיש חוות דעת הקובעת מהי הנכות אשר נגרמה בגין אותה רשלנות, שיעורה באחוזים, טיפולים רפואיים עתידיים בעטיה, עלותם, וצרכים נוספים להם נדרש הנפגע בגין פגיעה זו לרבות עלותם.

לא אחת מצורפות כמה חוות דעת כתלות בתחומי הפגיעה השונים.

משפט או פשרה

לאחר קבלת חוות הדעת כותב עורך הדין את כתב התביעה שמוגש לבית המשפט המתאים (תביעות ששוויין מוערך בסכום של עד 2,500,000 ש"ח מוגשות לבית משפט שלום, ותביעות ששוויין מוערך מעל סכום של 2,500,000 ש"ח מוגשות לבית משפט מחוזי).

תיקים רבים מסתיימים בפשרה, תוך שמשרדנו והלקוחות מוחתמים על חובת שמירת סודיות ואי פרסום, כמו תביעות גדולות שניהלנו בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בלידה (לרבות אי איבחון מומים מולדים, טעויות בטיפול), רשלנות רפואית בניתוחי עיניים (לרבות לייזר), בניתוחי עמוד שידרה, בניתוחים להחלפת מפרק ירך, בניתוחים לתיקון הזעת יתר, בניתוחי מח, בניתוחים קרדיולוגיים, פעולות קרדיולוגיות כגון אבלציות, רשלנות בניתוחים פלסטיים להגדלת / הקטנת חזה, בניתוחים לקיצור קיבה, אי גילוי של מחלת הסרטן בזמן, בטיפולי שיניים ועוד.
 

עו"ד רויטל הורוביץ מרצה על
רשלנות רפואית בלידה

תחומי רשלנות רפואית שבהם אנו עוסקים: