שיחקתי כדורסל בשעות הערב באולם ספורט של בית הספר. הפרקט הכיל שלפוחיות, נתקלתי בהן, נפלתי ופרקתי את הכתף. את מי אני יכול לתבוע?

תוכל לתבוע את בעל המקרקעין שלצורך העניין הוא בית הספר/העירייה/הרשות המקומית.

בני השתתף בחוג כדורסל שבמהלכו, לאחר שביצע צעד וחצי, התנגש בקיר ונגרמה לו פגיעת ראש קשה. הוא עדיין מאושפז. את מי אנו יכולים לתבוע?

יש לבדוק האם האולם עומד בתקנים, בין היתר מבחינת המרחק של הקיר מהסל, וגם לקבל תיאור יותר מלא של מה שקדם לאירוע התאונה. על פניו נראה כי האולם לא תקין, ובהתאם אפשר לתבוע את הבעלים של אולם הספורט. תביעה אפשרית נוספת היא מול פוליסת תאונות תלמידים.

שיחקתי כדורגל אחר הצהריים ביום שישי בבית הספר השכונתי. פרקתי את הברך לאחר שרגלי נכנסה למהמורה על המגרש. האם יש לי את מי לתבוע?

כן, את בעלי המגרש – בית הספר או הרשות המקומית שמתחזקת את בית הספר.

החלקתי במדרגות ושברתי את מפרק הירך בכניסה לסניף הדואר. האם יש לי את מי לתבוע?

תאורטית יש לבדוק את תקינות המדרגות ולוודא שהן עמדו בכל התקנים הבטיחותיים. יש לוודא מעקות שיאפשרו אחיזה למניעת החלקה ופסים מונעי החלקה על המדרגות. במידה שאלה לא היו קיימים - יש מקום לתביעה.

ילדי שיחק בגן השעשועים השכונתי ורגלו נתקלה בעת שגלש במגלשה בסדק. הרגל נחתכה ונקרע לו עצב ברגל. האם יש את מי לתבוע?

מתיאור המקרה עולה כי המגלשה הייתה לא תקנית ותוחזקה בצורה לא ראויה ולא נכונה על ידי הרשות המקומית או הגורם שאמור לתחזק את גן השעשועים. על פניו, נראה כי המתקן היה לא בטיחותי, ועל כן יש מקום לתביעה את הרשות המקומית או את הגורם האחר המתחזק את גן השעשועים.