נפגעתי בתאונת עבודה. על אילו מסמכים המעביד חייב לחתום?

המעביד חייב לחתום על טופס 250, שהוא למעשה "ההתחייבות" אל מול קופ"ח לקבלת כל הטיפולים הרפואיים שלהם אתם זכאי. כמו כן, המעביד חייב לחתום על תביעה לדמי פגיעה למוסד לביטוח לאומי. במידה שהמעביד מסרב לעשות כן, תיתכן פניה ישירה למוסד לביטוח לאומי ואלו יפנו ישירות למעביד.

נפגעתי בתאונת עבודה והמעסיק מסרב לחתום על התביעה לדמי פגיעה. מה עליי לעשות?

המעסיק מחויב על פי חוק לחתום על התביעה. במידה שלמעסיק יש השגות לגבי אופן התרחשות התאונה, הוא זכאי לכתוב זאת על גבי התביעה. אם המעסיק יעמוד בסירובו, אפשר לבצע פנייה כפולה הן מהמוסד לביטוח לאומי והן מעוד מטפל אל המעסיק, וכך לחייבו לחתום על התביעה.

שאלות ותשובות בנושא תאונות עבודה

נפגעתי בעיניי בתאונת עבודה. לא מצאתי את משקפי המיגון ובכל זאת ביצעתי את העבודה. האם אני זכאי לפיצוי?

כן, באופן חד משמעי. עובד מסור שמבקש לבצע את עבודתו במהירות וביעילות בעבור המעביד, גם אם לא עשה שימוש באמצעי מיגון, זכאי לפיצוי. חובת המעביד היא לדאוג ולפקח כי אמצעי המיגון יהיו בשימוש.

נפגעתי במסגרת עבודתי במפעל, אבל אני עובד חברת כוח אדם. מי אמור לחתום לי על טופס ה-ב.ל.250?

חברת כוח האדם היא המעביד הישיר שלך. בתביעה הנזיקית ייתבעו גם חברת כוח האדם וגם המפעל.

נפגעתי בתאונת עבודה במפעל שבו אני מועסק כשומר, אך מנהל העבודה מורה לי גם לעשות עבודות אחזקה, והתאונה אירעה כשעליתי על סולם במסגרת הבקשה לעבודות אחזקה והחלקתי מהסולם. האם אני יכול להגיש תביעה על התאונה למרות שזאת לא הגדרת התפקיד שלי?

חד משמעית כן. אתה זכאי לפיצוי מלא, ורשלנות המעביד שלך היא אף קשה ובוטה יותר מכל רשלנות אחרת, שכן חוייבת לעבוד ולעסוק במה שאינך מוכשר בו או בעבודה שלא יועדת לה.

נפגעתי בתאונת עבודה. ועדה רפואית קבעה לי נכות בשיעור 19%. אין לי ספק כי קופחתי אולם גם וועדת ערער קבעה כי הנכות שלי היא רק בשיעור זה. האם משמעות הדבר שאני כבול לנהל את תביעת הנזיקין שלי על בסיס קביעה זאת של המוסד לביטוח לאומי?

לא. התביעה הנזיקית תוגש עם חוות דעת רופא מומחה מטעמך שייתן לך את הנכות האמיתי המגיעה לך שיכולה להגיע גם ל-40% נכות. קביעת המוסד לביטוח לאומי איננה מחייבת את בית המשפט בתביעות נזיקין /רשלנות/תאונות עבודה, להבדיל מתביעות המתנהלות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

אני נגר כבר למעלה מ-20 שנה. נפגעתי בתאונת עבודה. אצבעותיי נחתכו כאשר עבדתי עם מסור לא ממוגן. האם אני זכאי לפיצוי?

כן, אתה זכאי. למרות היותך נגר מיומן, כלי העבודה ניתנים לך ע"י המעביד. במידה שהתבקשת לעבוד עם מסור לא ממוגן - אתה זכאי לפיצוי, הן מול המוסד לביטוח לאומי והן בתביעת רשלנות כנגד המעביד.

נתקלתי במדרכה משובשת בדרך לעבודה. את מי אני אמור לתבוע?

מדובר בתאונת עבודה, וככזו - תביעה אחת תתבצע מול המוסד לביטוח לאומי ותביעה שנייה, שהיא תביעת רשלנות, היא כנגד הרשות המקומית שלה שייכת המדרכה המשובשת שעליה נפלת.

עברתי תאונת דרכים בעבודה, האם התביעה היא רק מול המוסד לביטוח לאומי?

באם עברת תאונת דרכים בעבודה הינך זכאי לתביעה בשני מישורים לפחות: תביעה מול המוסד לביטוח לאומי ובמקביל תביעה כנגד ביטוח החובה של הרכב. (התביעות תלויות זו בזו בשאלת הנכות, אם נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי נכות המחייבת את בית המשפט בתביעה מול חברת הביטוח). כמו כן, במידה שיש לך פוליסות ביטוח פרטיות של אובדן כושר עבודה ונכות, אפשר לתבוע גם מכוחן (בהתאם לפוליסות).

מהי מיקרוטראומה?

מדובר בנזק שהינו תוצר של סידרת פגיעות זעירות חוזרות ונישנות הניתנות לאיתור במקום ובזמן, אשר כל אחת מהן תורמת נזק זעיר משלה, עד שמתהווה במצטבר נזק רבתי שהוא המחלה או הנכות שממנה סובל הנפגע.

דוגמאות למיקרוטראומה הינן: סניטרים בבי"ח אשר נגרם להם נזק בעמוד השידרה עקב ההרמות החוזרות והנישנות של החולים, או רופא שיניים אשר הוכיח תנועות חוזרות ונישנות אשר הובילו לנכות בעמוד שידרה.

מהי מחלת מקצוע?

מחלת מקצוע הינה מחלה שנגרמה עקב העבודה. יש להוכיח כי התנאים במקום העבודה סייעו באופן משמעותי להופעת המחלה. משרדנו ליווה נפגעים ממחלות מקצוע ואת משפחותיהם גם בתביעות הנזיקין כנגד המעבידים בעילת רשלנות עקב, בין היתר, חשיפת העובדים לתנאי עבודה מסוכנים או אי אספקת ציוד מגן מתאים. בהתאם שולמו סכומי פיצוי גבוהים ביותר.
תאונת עבודה