למשרד עו"ד הורוביץ-עופר ניסיון רב בהשגת רף הפיצויים הגבוה ביותר עבור נפגעי תאונות ספורט.

תאונת ספורט הינה תאונה המתרחשת במהלך פעילות ספורטיבית.

אם נגרם נזק במהלך פעילות זו, אפיק משפטי אחד לתביעה הינו במסגרת דיני הרשלנות - במידה שהתאונה ארעה עקב רשלנות, שהינה מעשה או מחדל של כל גורם שהוא.

קיימת אחריות של מי שמפעיל ומחזיק מתקן (כגון אולם ספורט או מגרש למשחקי ספורט) שיש בו מיפגע בטיחותי, במידה שאותו מיפגע גרם לנזק (למשל: בור או ממטרה בולטת במגרש כדורגל). 

תאונות ספורט

טענה שכיחה העולה כנגד נפגעים הינה כי הסתכנו מרצון ועל כן אינם זכאים לפיצוי. יש לבחון כל מקרה לגופו על מנת לבחון את הזכאות לפיצוי.

לדוגמה, מטפס בקיר טיפוס שנפל מגובה ונפגע פגיעה קשה – מחד, מדובר בספורט אתגרי עם סיכון  לנפילות!  מאידך, אם  מוכיחים לדוגמה כי המזרון לא היה תקין – האחריות הינה במלואה על המחזיק ועל המפעיל, משום המשתתפים בחוג בוודאי לא נתנו הסכמתם לכך שלא יהיה מזרון תקין שיבלום את נפילתם הפוטנציאלית תוך כדי הטיפוס.

 אפיק משפטי אחר – הניתן לתביעה נוספת - אפשרי כאשר נפגע מי שעסק בפעילות ספורטיבית מאורגנת במסגרת של אגודה, קבוצה או נבחרת, כגון כדורגל, כדורסל, כדור יד  וכד' - סעיף 7 לחוק הספורט קובע כי אגודת ספורט, ארגון ספורט, התאחדות ואיגוד יבטחו את הספורטאים הנוטלים חלק בתחרויות ספורט המאורגנות על ידם או מטעמם.

במצב כזה אפשר לתבוע את הארגון האחראי מכוח הפוליסה. יש לשים לב כי ההתיישנות בתביעה זו הינה 3 שנים (להבדיל מתביעה נזיקית שבה ההתיישנות הינה 7 שנים מיום המקרה).

במידה שהספורטאי אשר נפגע עוסק למחייתו בספורט שבו נפגע, יוכל הספורטאי להגיש תביעה נוספת למוסד לביטוח לאומי בגין תאונה או מחלה מקצועית, ולדרוש להכיר בפגיעתו כפגיעה בעבודה.
237 אלף שקל פיצוי לצעיר שנפגע במהלך פעילות מחוץ לעבודה

237 אלף שקל פיצוי לצעיר שנפגע במהלך פעילות מחוץ לעבודה

התובע, שיוצג על ידי עוה"ד צחית עופר ורויטל הורוביץ ממשרד עו"ד הורוביץ-עופר, טען כי במהלך משחק ידידותי בין קבוצת העובדים לבין נערים מכפר הנוער, הוא מעד על הדשא
לחצו להמשך
 
אתלטיקה קשה

אתלטיקה קשה

אל משרדינו הגיע חייל תושב שדרות אשר נפגע במהלך ריצת שני ק"מ עקב כשלים המצויים במסלול הריצה במסגרת שיעור חנ"ג בתיכון בו למד
לחצו להמשך
 

תאונות ספורט - מבחר תביעות שלנו