דף הבית >> תביעות שלנו >> מבחר תביעות רשלנות רפואית שטופלו במשרדנו

לפניכם דוגמאות של מבחר תביעות רשלנות רפואית שטופלו במשרדנו בידי עו"ד רויטל הורוביץ

 1.  תביעות רשלנות רפואית במהלך ההריון
 • תביעות עקב רשלנות גניקולוגים שלא איבחנו במהלך מעקב ההריון בעיות שונות לרבות פיגור בגדילה -
 • רשלנות בסקירת מערכות שגרמה לאי איבחון מומים שונים לרבות מומים מבניים במוח העובר, בלב העובר ועוד.
  עקב אי האבחון נולד תינוק עם נכות קשה.
 • תביעות רשלנות רפואית עקב אי הפנייה לביצוע בדיקות גנטיות  - תוצאות רשלנות זו היתה לידה של תינוקות הסובלים מבעיות גנטיות קשות.
 • תביעות רשלנות רפואית במעקב אחר מצב העובר לפני הלידה – עקב הרשלנות העובר נפטר ברחם.
 1. רשלנות רפואית בטיפול ומעקב בילוד לאחר לידתו
  בין היתר:
 •  תביעה רשלנות רפואית שבה לא זיהו כי ערכי הסוכר נמוכים ולכן לא טיפלו כנדרש בתינוק, ועקב כך נגרמה לו נכות נוירולוגית גבוהה ביותר.
 • תביעה רשלנות רפואית שבה לא טופלה הצהבת שבה חלה התינוק כנדרש, ולכן התינוק נותר עם נכות גבוהה.
 • תביעת רשלנות רפואית שבה לאחר הלידה נדבק התינוק בזיהום וטופל במינונים גבוהים של גרמיצין ולכן הוא נותר סובל מחרשות קשה.
 • תביעת רשלנות רפואית בטיפול בשארית שיליה לאחר לידה, שגרמה לנזק משמעותי ביותר.
 1. תביעת רשלנות רפואית בניתוחים נוירוכירורגים
  בין היתר:
 • תביעה עקב רשלנות רפואית בניתוח להסרת גידול במוח לילד - הניתוח בוצע ברשלנות,  ולאחריו נותר הילד במצב וגטטיבי (צמח) למשך שנים אחדות, עד שנפטר.
 1. תביעות רשלנות רפואית של רופא משפחה ורופאי חדר מיון –
  בין היתר:
 • תביעת בחורה צעירה, אשר הגיעה עם תלונות לרופא המשפחה וגם לחדר מיון ואף על פי כן לא בוצעו לה מלוא בדיקות העזר הנדרשות, התעלמו מממצאי בדיקות מעבדה אשר הצביעו על תהליך דלקתי, לרבות תוצאת מעבדה שרמזה בבירור על זיהום ע"י סטרפטוקוקים. כתוצאה מהאיחור באיבחון נהרס לחלוטין מסתם הלב והיא נדרשה לניתוח דחוף שבו המסתם המיטראלי ההרוס נכרת והוחלף במסתם תותב. כך האישה נותרה, בין היתר, עם נכות קרדיולוגית משמעותית שהינה בעלת השלכות קשות על המשך חייה בכל הרבדים.
 1. תביעת רשלנות רפואית של אישה אשר שוחררה לביתה לאחר ניתוח החלפת מסתם, כיוון שנאמר לה ש"הכל בסדר". 3 ימים לאחר מכן עברה האישה אירוע מוחי קשה שבעטיו נותרה עם שיתוק מלא, הפרעות דיבור קשות - נכות קשה בשיעור 100%.

  הטענות היו, בין היתר, היו כי כל משך האישפוז, כולל ביום שחרורה מביה"ח, רמת הINR- לא היתה בטווח הטיפולי. הטיפול בנוגדי קרישה, בימים שלאחר הניתוח ועד יום שחרורה, היה בניגוד לסטנדרטים ולדרישות הטיפוליות, כפי שרשומים במפורש בהמלצות בניירות העמדה של האיגודים הרפואיים המקצועיים, לא היה המשך טיפול בהפרין משך יומיים נוספים לאחר שרמת הINR- התקרבה לטווח הטיפולי ועוד.
   
 2. תביעת רשלנות רפואית בניתוחי עיניים
  בין היתר:
 • צעיר אשר נותח ניתוח להסרת משקפיים ונותר עיוור!
 • אישה אשר נותחה ניתוח לתיקון פזילה קלה וקרעו לה את שריר העין במהלך הניתוח ועקב כך נותרה עם נכות משמעותית.
 1.  תביעת רשלנות רפואית בקרדיולוגיה –
  בין היתר:
 • נפגע עצמאי לחלוטין אשר נתן הסכמתו לביצוע אבלציה, אשר הוצגה בפניו כהליך שרק טוב יכול לצמוח ממנו, נותר עם נכות קשה בשיעור 100% עקב אירוע מוחי אשר עבר במהלך ההליך.
 1. תביעות רשלנות רפואית בניתוחי עמוד שידרה – ניתוחים אשר לאחריהם נותר מנותח משותק ותיקים רבים עם נכויות גבוהות ביותר . רשלנות בניתוחים כאלו יש ומתרחשת בעצם בחירת הגישה, ו/ או התעלמות ממצאי ההדמייה שונים כמו היצרות תעלת השידרה, שינויים מודיים ניווניים, בלט דיסק וגלישה בין החוליות, אשר מחייבים גישה ניתוחית שונה.
   
 2. תביעות רשלנות רפואית בניתוחים לתיקון בקע – תביעות עקב נזקים של נמק לאשך, פגיעה בפוריות, בריחת שתן ועוד.
   
 3. תביעות רשלנות רפואית בתחום הכירורגיה הפלסטית – לרבות ניתוחי הקטנה / הגדלת חזה וטיפולי לייזר בפנים – טיפולים אשר הותירו נשים עם פגיעה משמעותית ביותר בליבת נשיותן.
   
 4. תביעות רשלנות רפואית עקב איחור באיבחון – של גידולים סרטניים, באופן שהותירו נפגעים עם נכות גבוהה ביותר ולא אחת גרמו למוות שניתן היה למנוע לו היו מאובחנים בזמן.
   
 5. תביעות רשלנות רפואית במעקב רופא א.א.ג - ילד אשר סבל מילדות מדלקות אוזניים נזלות מרובות ולא הופנה לבדיקות עזר נדרשות וכך היה איחור באבחנה של כוליסטיאטומה – כשאובחנה היתה ענקית באוזן התיכונה משמאל אשר לא רק שהרסה את האוזן התיכונה ועצמות השמע באוזן אלא גם התפשטה וחדרה למוח! האיחור באיבחון איפשר לכוליסטיאטומה להמשיך ולהתפתח, תוך התקרבות, חדירה והרס של סטרוקטורות חיוניות באוזן ובבסיס הגולגולת וכמובן גם הקשה על מהלך ביצוע הניתוח. הנפגע , נער צעיר , נותר עם נכות משמעותית ביותר, לרבות ליקוי שמיעה, וזקוק למכשירי שמיעה, סובל מטינטון ומחוסר עצם בעצמות הגולגולת.
   
 6. תביעות רשלנות רפואית בניתוחים לקיצור קיבה – עקב נזקים משמעותיים ביותר שנגרמו במהלך ניתוחים לקיצור קיבה
   
 7. רשלנות רפואית בניתוחים אורטופדיים - בין היתר , בניתוחים להחלפת משתל ירך , רשלנות אשר הותירה נפגעים עם נכות גבוהה ביותר והגבלות קשות.
 • תביעת רשלנות רפואית עקב התאמה לקויה של חלקי המשתל, אשר חייבת להיעשות בקפידה במיוחד בזמן ההכנסה, בדייקנות, בציר הנכון ובעומק הנכון.
 • תביעת רשלנות רפואית עקב החדרת פרוטזה שלא בוצעה כהלכה, והדבר אובחן באיחור רב שגם הוא רשלני כשלעצמו, כי העצב היה תפוס בין ברזלים של הפרוטזה, מה שגרם לנכויות זמניות גבוהות ביותר ולנכות קבועה גבוהה.
 1. רשלנות רפואית בניתוחים לתיקון HALLUX VALGUS – נפגעים אשר עקב הניתוח סבלו, בין היתר, מקיצור של האצבע הגדולה, מפגיעה עיצבית קשה אשר גרמה לחוסר תחושה ברגל, מכאבים עזים ומהגבלת תנועה קשה. הנפגעים נותרו עם נכויות משמעותיות ביותר עקב כך .
משרדנו הינו בעל המומחיות והנסיון הרב הנדרשים לניהול תביעות רשלנות רפואית, ולהשגת רף הפיצויים הגבוה ביותר עבור לקוחותינו.