תאונות תלמידים


תאונות תלמידים עלולות לייצר נזק רפואי שילווה את הקטין שנים רבות, ועלול להשליך על כל מסלול חיי הנפגע, לרבות שירותו הצבאי.

לכן יש לפנות לייעוץ משפטי בהקדם, ולפעול על מנת להוכיח את נסיבות התאונה והנזק שנוצר בעקבותיה.

משרד עו"ד הורוביץ-עופר הינו בעל ניסיון מעל 25 שנים בהשגת רף הפיצויים הגבוה ביותר ובשמירה על זכויותיהם של אלפי תלמידים שנפגעו בתאונות.

במקרי תאונות תלמידים חשוב לזכור:

צוות ביה"ס אחראי על שלום הילדים – בצוות כלולים ההנהלה והמורים. במידה שיש בעלים אחרים למתקנים (כגון העירייה) - הרי שגם להם יש אחריות.

כל תלמיד בישראל מבוטח 24 שעות ביממה בביטוח תאונות אישיות, התשלום נגבה מההורים במסגרת תשלומי הורים. במקרים רבים ההורים כלל לא מודעים לקיומו של ביטוח זה או שהם חושבים שהביטוח חל רק כאשר מתרחשת תאונה בזמן פעילות ביה"ס. חבל שכך – משום שלצורך מימוש הזכאות מכוח פוליסה זו, אין צורך בהוכחת רשלנות של גורם כלשהו לתאונה. די בהוכחת אירוע התאונה שאינו נמנה על החריגים לפוליסה.

פוליסת תאונות אישיות לתלמידים מקנה זכות תביעה בגין תאונה גם אם אירעה מחוץ לשטח ביה"ס, אם אירעה מעבר לשעות הלימודים, אם אירעה בחופשות מביה"ס, 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה ובכל מקום בו נמצא התלמיד – גם אם התאונה אירעה בחו"ל.

מיצוי הזכויות בהתאם לפוליסה אינו חוסם הדרך לתבוע בנזיקין את הגורם הרשלני, וסכום הפיצוי המשולם בהתאם לפוליסה אינו מופחת מסכום הפיצויים אשר ייפסקו בתביעה הנזיקית. כך יתאפשר לנפגע לקבל פיצוי בהליך מהיר יחסית, לאחר התגבשות נזקי הנפגע, וזאת להבדיל מתביעת הנזיקין, אשר לעיתים ניהולה מתארך נוכח הצורך להוכיח אחריות כתנאי לקבלת פיצויים.

תביעות נזיקין של תלמידים בגין תאונות אשר אירעו בביה"ס או בגן מחייבות הוכחות רשלנות של ביה"ס או הגן. בתביעות אלו חשובה הגרסה הראשונית השופכת אור על נסיבות התאונה ולא תמיד התלמיד - שיכול להיות בגיל גן – יודע לתאר מה בדיוק אירע וההורים ניזונים לעיתים מתיאור מגמתי "ומשופץ" של הגננת, הסייעת או המורה. גם גביית עדויות של תלמידים אחרים לאירוע התאונה לעיתים יכולה להיות בעיתית, בשל, בין היתר, גילאי הילדים.

אם תלמיד נפגע עקב מפגע בטיחותי בביה"ס או בגן יש חשיבות ראשונה במעלה לצילום המפגע סמוך ככל האפשר לזמן אירוע התאונה. חשוב מאוד גם לתאר כבר בעת הפניה הראשונה לגורם המטפל את אופן הפגיעה לאשורו, שכן בתי המשפט נוטים לייחס חשיבות רבה לגירסה הראשונה המופיעה במסמכים – אם זה דו"ח מד"א, תעודת חדר מיון, ביקור רופא.

מוזמן ליצור קשר עם משרדנו לייעוץ ללא תשלוםואנו נפעל בשיא העוצמה להשגת הפיצוי המירבי עבורכם.