תביעות תאונות דרכים


משרד עו"ד הורוביץ-עופר, מהמובילים בישראל בתחום נזקי הגוף (נזיקין), ליווה אלפי נפגעי תאונות דרכים החל ברגעים הקשים הסמוכים לפגיעה ועד לקבלת דמי פיצויים ברף הגבוה ביותר.

נפגעים רבים בתאונת דרכים אינם מסוגלים לעבוד, וקיימת חשיבות רבה לפניה לחברת הביטוח "בדרישה כדין" לתשלומי ביניים ("תשלום תכוף"), על מנת שלא ידרדר הנפגע למצב של פת לחם עקב היעדר הכנסה מחד, ומאידך ההוצאות העודפות אשר נגרמות עקב הפגיעה (עלות טיפולים רפואיים, נסיעות, עזרים שונים, הצורך להעסיק עזרת צד ג').

חשוב מאוד לרכז את תחומי הפגיעה הרלבנטיים, ובהתאם לוודא ביצוע בדיקות העזר השונות הרלבנטיות, על מנת שניתן יהיה להעריך את שיעור הנכות אשר נותרה לנפגע בגין התאונה. כמו כן, ישנה חשיבות רבה לייעוץ על אודות צרכים טיפוליים ושיקומיים שונים, התאמת פרוטזות במידת הצורך וגם כאן סוגים שונים.

שימו לב: לא כל מעורבות בתאונת דרכים מותירה נכות רפואית, אולם אין בכך כדי לבטל את הזכאות של הנפגע לפיצוי.

אנו מייצגות את נפגעי תאונות הדרכים בכל הערכאות

בתיקי תאונות דרכים לא ניתן להגיש חוות דעת פרטית הקובעת את נכותו הרפואית של הנפגע. אפשר למנות מומחה בהסכמה עם חברת הביטוח או לחלופין ביה"מ ממנה מומחה רפואי הקובע את נכותו הרפואית של הנפגע, ובהתאם לקביעות המומחים הרפואיים אפשר לחשב את הפיצוי לו זכאי הנפגע.

חרף העובדה שלא ניתן להציג חוות דעת פרטיות, משרדנו עובד עם רופאים מומחים בכל תחומי הרפואה הבודקים את הנפגע, בודקים את חוות הדעת ומייעצים בהערכת סיכויי תביעה, בהפניית שאלות הבהרה למומחה ביה"מ ובחקירתו הנגדית בבית המשפט.

וועדה רפואית – קביעת נכות עקב תאונת דרכים

בתאונות דרכים שהינן גם תאונות עבודה, הנכות נקבעת ע"י ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. בהתאם לקביעת נכויות זמניות ונכות צמיתה ע"י ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, זכאי הנפגע לקצבאות מהמוסד לביטוח לאומי. קביעת המוסד לביטוח לאומי מחייבת את חברת הביטוח ואת בית המשפט. על כן יש חשיבות רבה בליווי עורך דין בהליך הוועדה הרפואית, לרבות הגשת ערר, ככל שיש צורך בכך, אם קופח הנפגע.

במקרים של פגיעות קטלניות בתאונות דרכים מחושב הפיצוי בהתאם להלכות של ביה"מ העליון כאשר קיימת רלבנטיות, בין היתר, למצבו המשפחתי של הנפטר, מספר התלויים בו לפרנסתם, גילם, גובה הכנסתו לפני התאונה.

מוזמן ליצור קשר עם משרדנו לייעוץ ללא תשלוםואנו נפעל בשיא העוצמה להשגת הפיצוי המירבי עבורכם.